top of page

Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Jubileuszu współpracy - Czeladzią i Auby

7 marca w Centrum Usług Społecznościowych i Aktywności Lokalnej - RYNEK 22 odbyła się Uroczysta Sesja Rady Miejskiej, w której wzięła udział delegacja z naszego partnerskiego Ville d'Auby z merem Christophe Charlesem na czele.

Podczas sesji podjęto uchwałę, która w symboliczny sposób upamiętnia dotychczasowe 50 lat współpracy pomiędzy naszymi miastami, a także zapowiada jej kontynuację.

Po zakończeniu sesji wszyscy zgromadzeni w Sali Kolumnowej w Kamienicy Konarzewskich mogli wysłuchać, krótkiego występu muzycznego w ramach Dnia Francuskiego zorganizowanego przez Centrum Usług Społecznościowych i Aktywności Lokalnej - RYNEK 22.


Najważniejszą informacją jest jednak podpisanie protokołu na mocy którego po trzech latach przerwy, w tym roku ponownie zostanie zorganizowana wakacyjna wymiana młodzieżowa pomiędzy naszymi miastami. Ostatnia wymiana odbyła się w 2019 roku. W latach 2020 oraz 2021 jej zorganizowanie było niemożliwe ze względu na obostrzenia związane z pandemią COVID-19, a w 2022 roku francuskie władze oświatowe nie wyraziły zgody na przyjazd dzieci do naszego kraju, ze względu na wojnę trwającą za naszą wschodnią granicą.


W ciągu najbliższych 2-3 tygodni powinniśmy poznać wszystkie szczegóły dotyczące tegorocznej wymiany, o których poinformujemy za pomocą naszych mediów społecznościowych i strony internetowej. Już teraz możemy jednak powiedzieć, że odbędzie się ona w lipcu.
6 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page