top of page
White Structure
Bez nazwy-1.jpg

Dominik Penar

Menager projektów europejskich, wykładowca akademicki, samorządowiec 

Wiek: 41 lat

Rodzina: żona i 3 dzieci (córka i dwóch synów)

Pasje: muzyka, podróże, narciarstwo

Kilka słów o mnie

Każdy ma swoją historię. Moja od 1983 roku związana jest z Czeladzią. Najstarszym Miastem Zagłębia Dąbrowskiego. To tutaj w dzielnicy Piaski uczęszczałem do Przedszkola oraz Szkoły Podstawowej nr 7.
To właśnie "na Piaskach" w wieku 16 lat zainicjowałem powstanie "Akcji Wolontariatu Młodych UŚMIECH DZIECKA" gdzie wspólnie z grupką znajomych pomagaliśmy w nauce dzieciakom z okolicznych osiedli
a także organizowaliśmy koncerty, wycieczki oraz cotygodniowe spotkania. 

 

12 listopada 2006 r. dzięki zaangażowaniu Pana Mariana Kity (obecnie Honorowego Obywatela Miasta Czeladźi jednego z najbardziej zasłużonych samorządowców w naszym mieście) podjąłem wyzwanie startu w wyborach do Rady Miejskiej. Ku zdziweniu wszystkich, z ostatniego miejsca na liście, w wieku 24 lat, z ... 82 głosami poparcia uzyskałem mandat radnego.

 

Od tego czasu pełniłem funkcję Przewodniczącego Komisji Edukacji, Kultury i Sportu (2006-2010) a następnie Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej (2010-2022). W wyborach w 2018 r. uzyskałem najwyższą liczbę głosów w okręgu (611). 

 

23 lutego 2023 r. uzyskałem poparcie wszystkich Radnych Rady Miejskiej w Czeladzi (bez względu na przynależność klubową i partyjną) do pełnienia funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej.  To wielkie wyróżnienie ale również wyzwanie, któremu postaram się sprostać. Oczywiście ponad podziałami. Dla dobra mieszkańców. 

Wykształcenie: wyższe ekonomiczne, dodatkowo prestiżowe studia MBA (EY Accademy of Busines), studia podyplomowe Trener i organizator szkoleń, liczne szkolenia i kursy kwalifikacyjne. W trakcie studia doktoranckie w Dyscyplinie Nauki o Zarządzaniu i Jakości. 

Doświadczenie zawodowe

kwiecień 2022 - nadal

wrzesień 2004 - nadal

Centrum Usług Społecznościowych i Aktywności Lokalnej
w Czeladzi (Kamienica Konarzewskich, ul. Rynek 22)

Kierownik Działu 

Akademia WSB
(dawniej Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej)

obcenie: Wykładowca akademicki, Wiceprezes Stowarzyszenia Absolwentów i Studentów Akademii WSB 
 

wcześniej: Prodziekan, Dyrektor Biura Rektora, Kierownik Działu Promocji, Menadżer Projektów Europejskich, Asystent Kanclerza, Pracownik Biura Rekrutacji, 

październik 2006 - nadal

Urząd Miasta Czeladź - Radny Rady Miejskiej

obecnie: Przewodniczący Rady Miejskiej 

bottom of page